Izvor: S media, 11.Jul.2009, 10:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
GM okončao proces bankrotstva
Prezaduženi američki proizvodjač automobila "Dženeral motors" potpisao je sporazum o prodaji svojih najboljih poslova novoj kompaniji koja će biti u većinskom vlasništvu američke vlade, čime je izvukao iz bankrotstva svoj najveći deo.
Potpisivanjem ovog sporazuma okončan je četrdesetodnevni proces bankrotskva GM, nekada najvećeg proizvodjača automobila na svetu, koji je zaključen prodajom njegovih glavnih poslova i vodećih marki, kao sto su "ševrolet", "kadilak", "bjuik" i GMC, novoj kompaniji.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








