Izvor: FXLider.com, 11.Apr.2013, 17:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

GBP/USD

Britanska funta je nastavila svoj rast započet prethodne nedelje popevši se u odnosu na američki dolar na mesečni maksimum od 1.6215. I ako se očekuje da će se inflacija u Velikoj Britaniji održati na 2.7 pc moguće je da će doći do manjeg rasta u maloprodajnim cenama dok bi jak CPI mogao da izazove rast sterlinga kako bi umanjio izglede da BoE nastavi sa programom kvantitativnog popuštanja. Beleške sa sastanka BoE biće objavljene 19.decemra.
Tokom azijskog trgovanja na forex tržištu GBP/USD je oscilirao . Na jednočasovnom grafikonu MACD je u fazi prekomerne kupovine dok RSI ne pokazuju jasno trend.Nakon proboje gornje Bolindžer trake cena je počela da osiclira tako da je moguć nastavak oscilovanja. Naša preporuka bila bi kupovna pozicija.

StrategyEntry1st target2nd target
LONG 1.61930 1.62085 1.62175

Nastavak na FXLider.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta FXLider.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta FXLider.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.