Francuska treba da se mobiliše

Izvor: B92, 14.Jul.2022, 14:32

"Francuska treba da se mobiliše"

Francuska treba da se mobiliše kako bi se pripremila za scenario nestašice energije ove jeseni, jer Rusija koristi smanjenje isporuka Evropi kao oružje.

To je izjavio danas francuski predsednik Emanuel Makron.

U televizijskom intervjuu povodom obeležavanja francuskog nacionalnog praznika, Dana pada Bastilje, Makron je naveo da će deo te mobilizacije uključiti smanjenje potrošnje eneregije francuskih potrošače i preduzeća, prenosi Rojters.

"Treba da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se pripremimo za scenario po kojem moramo da se snađemo potpuno bez ruskog gasa", rekao je on.

Najavio je da će uskoro izložiti detaljan plan za ograničavanje potrošnje energije.

Makron je takođe poručio da je Francuskoj potrebno, u svetlu ruske invazije, da nastavi da jača svoju vojsku, ubrza proizvodnju nove vojne opreme i popuni svoje zalihe municije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Nestašica energije je verovatan scenario za Evropu ove jeseni

Izvor: Kamatica.com, 14.Jul.2022

Francuska treba da se mobiliše kako bi se pripremila za verovatan scenario nestašice energije ove jeseni, jer Rusija koristi smanjenje isporuka Evropi kao oružje u svom ratu sa Ukrajinom, izjavio je danas francuski predsednik Emanuel Makron..

Nastavak na Kamatica.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.