Izvor: B92, 07.Mar.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Formiran sindikat nezaposlenih
Beograd -- Savez sindikata Srbije odlučio je da formira sindikat nezaposlenih. Kako je na konferenciji za novinare saopštio predsednik Sindikata Milenko Smiljanić to bi trebalo da bude najmnogobrojnija grana koja, prema njegovim rečima, ima milion potencijalnih članova, jer u republici ima toliko nezaposlenih. Inicijativa za osnivanje potekla je iz Priboja odakle je i predsednik novoosnovanog sindikata bivši radnika pribojskog FAPa Ismet Čivgin: "Priboj je bio industrijski centar, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poput Kragujevca, Kraljeva, Majdanpeka, Bora, sa 14.000 zaposlenih, većinom radnika metalaca. Danas imamo po najnovijim podacima, imamo negde 3.000 zaposlenih ljudi, čiji je prosek primanja preko 40% manji od republičkog proseka. Sada to uporedite sa brojem stanovnika. Ima nas 7.100 nezaposlenih, svaki ima svoju porodicu, a naša opština ima preko 30.000 ljudi. To nas je nateralo da formiramo sindikat nezaposlenih, da se organizovano borimo", kazao je Čivgin.














