Finansijski zakoni čekaju parlament

Izvor: B92, 04.Avg.2009, 13:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Finansijski zakoni čekaju parlament

Beograd -- Zbog nesuglasica u vladajućoj koaliciji oko zakona o informisanju, Skupština se nije izjasnila o tri finansijska sporazuma, ukupne vrednosti 350,5 miliona evra.

Od toga je 60 miliona evra namenjeno nastavku radova na putevima, a do kraja avgusta na usvajanje čekaju, između ostalog, i zakoni iz oblasti urbanizma. Građani Srbije tako čekaju da legalizuju svoje objekte, investitori papire da bi mogli da grade stanove, a putari novac za nastavak radova.

>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />Propisi iz oblasti urbanizma, stanogradnje i životne sredine, čije usvajanje se čeka treba da omoguće pojednostavljenje i skraćivanje postupka za izdavanje građevinskih dozvola, ali i da omoguće legalizaciju bespravno podignutih objekata, a takvih objekata, kako je rekao Oliver Dulić, ministar za zaštitu životne sredine i prostorno planiranje, ima milion u Srbiji.

U ovom paketu je i dugo najavljivani zakon o socijalnom stanovanju, kojim se stvaraju okviri stambene politike i obezbeđuje građanima slabijeg materijalnog stanja, koji nemaju rešeno stambeno pitanje da, u perspektivi, uz pomoć državnih subvencija dođu do krova nad glavom.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.