FED podigla kamatne stope

Izvor: Akter, 17.Dec.2015, 00:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FED podigla kamatne stope

Američka Uprava federalnih rezervi (Fed) podigla je kamatne stope nakon sedam godina rekordno niskog nivoa

Fed je podigao kamatnu stopu za četvrt poena u rasponu od 0,25 do 0,5 procenata, prenosi AP.

Ovo povećanje označava kraj sedmogodišnjeg perioda koji je počeo 2008. u jeku finansijske krize, podseća AP.

Ovaj potez Fed-a je odraz vere da se ekonomija konačno oporavlja nakon recesije. U saopštenju Fed, međutim, dodaje da će dalja povećanja kamatne >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << stope biti sasvim postepena.

Evropski i američki berzanski indeksi su danas blago porasli u očekivanju odluke američke Uprave federalnih rezervi (Fed) i potencijalnog prvog podizanja kamatnih stopa u SAD.

Po zatvaranju trgovanja, londonski indeks akcija FTSE 100 je porastao 0,7 odsto na 6.061 poen, frankfurtski DAX 30 za 0,2 odsto na 10.469 poena, pariski KAK 40 za 0,2 odsto na 4.625 poena, a Euro Stoxx 50 za 0,2 odsto na 3.247 poena, prenosi agencija Frans pres.

Na valutnim berzama, evro je porastao na 1,0934 dolara u odnosu na 1,0930 dolara koliko je sinoć vredeo u NJujorku, dok je dolar ojačao na 122,0 jena sa prethodnih 121,66 jena.

Dva sata po otvaranju berze, deonice na Volstritu su, takođe, registrovale blagi rast vrednosti, pri čemu je industrijski indeks Dau DŽons porastao za 0,04 odsto na 17.532,52 poena, dok su širi S&P 500 i tehnološki Nasdak evidentirali samo mali skok.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.