Evro danas 122 dinara

Izvor: Blic, 16.Jun.2017, 07:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evro danas 122 dinara

Dinar će u petak ojačati 0,1 odsto prema evru u odnosu na četvrtak i zvanični srednji devizni kurs će biti 122,1687 dinara za jedan evro, što će biti najjača vrednost domaće valute u ovoj godini, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).

Evro je danas koštao 122,2594 dinara, a NBS je kupila 15 miliona evra da bi ublažila dnevnu promenu kursa.

Dinar će sutra prema evru biti za jedan odsto jači >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nego pre godinu dana, za 0,8 odsto jači nego pre mesec dana, a za 1,1 odsto jači nego na početku ove godine.

U 2017. godini dinar je bio najslabiji 3. februara, kada je evro koštao 124,0147 dinara.

Da bi ublažila dnevne promene kursa NBS je ove godine na međubankarskom deviznom tržištu intervenisala prodajom 345 miliona evra i kupovinom ukupno 250 miliona evra.
Pogledaj vesti o: Kurs dinara

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.