Izvor: B92, 19.Maj.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EBRD ulaže u balkanske zemlje

London -- Evropska banka za obnovu i razvoj u Londonu održava godišnji sastanak posvećen ulaganju u bivše komunističke zemlje.

"Posle prvih neubedljivih koraka pošto je formirana devedesetih godina, Evropska banka je izrasla u najvećeg investitora u 27 država istočne i centralne Evrope, i na zadovoljstvo svojih deoničara, vlada 60-ak država - postala je profitabilna", piše Fajnenšel tajms.

Banka je, međutim, ponovo na prekretnici odlukom da prestane sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << radom u osam država koje su pre dve godine ušle u Evropsku uniju i tako zvanično okončale "bolni proces post-komunističke ekonomske tranzicije".

Ona će se ubuduće, smatra list, usredsrediti na Balkan i bivši Sovjetski Savez. "Na Balkanu njeni prioriteti treba da budu pomoć tamošnjim zemljama da se pripreme za ulazak u Evropsku uniju i pritisak na Brisel da ne zatvori vrata. Mogućnost integracije u Uniju od ključnog je značaja za stabilnost i prosperitet regiona", piše Fajnenšel tajms.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.