Džeger i Ričards odali počast bubnjaru Rolingstonsa(VIDEO)

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Avg.2021, 10:22

Džeger i Ričards odali počast bubnjaru Rolingstonsa(VIDEO)

Britanski muzičari Mik DŽeger i Kit Ričards odali su počast svom kolegi iz benda Rolingstons bubnjaru Čarliju Votsu, koji je juče preminuo.

U objavama na Tviteru i Instagramu, pevač benda Mik Džeger podelio je fotografiju Votsa kako se smeši dok sedi iza kompleta bubnjeva, prenosi BBC.

Gitarista Ričards je, takođe, na društvenoj mreži podelio sliku kompleta bubnjeva sa natpisom "zatvoreno" na njima.

Vots je preminuo juče u 80. godini života u >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << jednoj londonskoj bolnici, rekao je publicista benda.

Vest je usledila nedeljama nakon što je objavljeno da će on propustiti američku turneju Rolingstonsa koja počinje sledećeg meseca kako bi se oporavio od izvesne medicinske procedure.

Vots je 2004. godine lečen od raka grla.

Bio je član Stonsa od januara 1963. godine, kada se pridružio Mik DŽegeru, Kitu Ričardsu i Brajanu DŽonsu u njihovoj grupi.

Vots im je pomogao da, zajedno sa Bitlsima, postanu jedan od bendova koji su šezdesetih godina prošlog veka raširili rokenrol među masama ljudi sa klasicima poput "I Can't Get No Satisfaction", "Jumpin 'Jack Flash", "Get Off My Cloud" i "Sympathy for the Devil".

Britanski muzičari Pol Mekartni i Ringo Star bili su među ostalim zvezdama iz sveta rokenrola koje su se prisetili Votsa.

Mekartni je opisao Votsa kao "ljupkog momka" i "fantastičnog bubnjara" koji je bio "postojan kao rok", dok je Ringo, bivši bubnjar Bitlsa na Tviteru napisao: "Bog vas blagoslovio Čarli Vots, nedostajaćete nam čoveče".

Muzičar Elton DŽon je napisao na Tvitteru: "Veoma tužan dan. Čarli Vots je bio vrhunski bubnjar. Najstilizovaniji muškarac i tako sjajno društvo."

Pevač i producent Bič Bojsa, Brajan Vilson, rekao je da je bio šokiran kada je čuo vesti o Votsu, kojeg je opisao kao velikog bubnjara.

Frontmen benda "The Who" Rodžer Daltri je izjavio da je Vots bio "savršen džentlmen, oštar u načinu oblačenja kao i za bubnjevima".

Ostali muzičari koji su odali počast bili su bubnjar benda "Polis" Stjuart Kopland, gitarista grupe "Kvin" Brajan Mej, Pol Veler, DŽoan Armatrejding i Leni Kravic.

Vots je 2016. godine zauzeo 12. mesto na listi 100 najvećih bubnjara svih vremena u časopisu "Rolingston".

Iza njega su ostale supruga Širli, kćerka Serafina i unuka Šarlot.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Džeger i Ričards se dirljivim fotografijama opraštaju od Čarlija Votsa

Izvor: N1 televizija, 25.Avg.2021

Mik Džeger i Kit Ričards odali su počast svom kolegi Čarliju Votsu, bubnjaru Rolingstonsa koji je umro u utorak.

Nastavak na N1 televizija...

Džeger i Ričards oprostili se od kolege - bez reči, ali slike govore sve

Izvor: B92, 25.Avg.2021

Mik Džeger i Kit Ričards odali su počast preminulom kolegi Čarliju Votsu, bubnjaru benda Roling Stouns, tako što su postavili fotografije bez teksta...Neko bi rekao neobično, ali slike možda govore više od reči...Ričards je na Tviteru postavio sliku bubnjeva na kojima piše "zatvoreno", dok...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.