Dukat kupuje karlovački KIM

Izvor: B92, 17.Maj.2008, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dukat kupuje karlovački KIM

Zagreg -- Upravni odbor Hrvatskog fonda za privatizaciju prihvatio je na ponudu Dukata za kupovinu 66,96 posto deonica Karlovačke industrije mleka (KIM).

Dukat je za 70.227 deonica KIM-a, u petom pokušaju privatizacije karlovačke mlečne industrije, ponudio 2,14 miliona evra, koliko je iznosila i početna cena, kao i ulaganje 19,4 miliona evra vlastitih sredstava u pet godina od preuzimanja.

Dukat je prihvatio i da zadrži 190 radnika KIM-a na dve godine, zadrži >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << osnovnu delatnost kompanije, a naveo je i da je zainteresovan za sticanje stopostotnog udela u KIM-u.

Predsednik Upravnog odbora HFP-a Damir Polančec kaže da se nada da što skorijim potpisivanjem kupoprodajnog ugovora sa Dukatom konačno dolaze bolji dani kako za samu karlovačku kompaniju, tako i za sve njene kooperante.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.