Dugujemo i Bogu i narodu- milijarde

Izvor: B92, 19.Dec.2012, 22:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dugujemo i Bogu i narodu- milijarde

Beograd -- Spoljni dug Srbije na kraju septembra iznosio je 24,83 milijarde evra, i tokom tog meseca povećan je za 620 miliona evra.

U poređenju sa poslednjim danom prethodnog meseca, ukupan spoljni dug je povećan usled rasta dugoročnog duga za 616,4 miliona evra i kratkoročnog duga za 3,5 miliona, navedeno je u novom broju časopisa "Konjukturni trendovi", koji izdaje Privredna komora Srbije.

To znači i da je povećan spoljni dug privatnog sektora za 776,3 miliona evra, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a smanjen spoljni dug javnog sektora za 156,4 miliona.

Od ukupnog spoljnog duga 24,58 milijardi predstavlja dug po glavnici, a 248 miliona redovna kamata. Spoljni dug javnog sektora iznosio je 10,94 milijarde evra, ili 44,1 odsto, a spoljni dug privatnog sektora 13,89 milijardi, odnosno 55,9 odsto.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Spoljni dug Srbije 24,83 milijarde evra

Izvor: Banke.Online.rs, 20.Dec.2012, 10:42

Spoljni dug Srbije na kraju septembra iznosio je 24,83 milijarde evra, i tokom tog meseca povećan je za 620 miliona evra, navedeno je u novom broju časopisa "Konjukturni trendovi", koji izdaje Privredna komora Srbije.

Nastavak na Banke.Online.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.