Država rešava probleme Srpske banke

Izvor: Beta, 09.Nov.2014, 13:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Država rešava probleme Srpske banke

BEOGRAD, 9. novembra 2014. (Beta) - Narodna banka Srbije saopštila je u nedelju da je sprovela kontrolu rada nad poslovanjem Srpske banke koja je pokazala da je većinski vlasnik "intezivirao aktivnosti kako bi se trajno rešio status banke i zaštitili interesi svih deponenata i kreditora banke".

"NBS nema saznanja da je SDPR povukao depozite jer je i u ovom trenutku ta kompanija daleko najveći deponent banke", navodi se u saopštenju.

Iz Narodne banke Srbije apelovali su >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << na medije da ne skreću pažnju i i ne šire neproverene i netačne informacije, jer na taj način ne doprinose očuvanju finansijske stabilnosti u zemlji.

List "Kurir" u izdanju od nedelje, piše pozivajući se na nezvanične izvore da je NBS pokrenula proceduru za oduzimanje dozvole Srpskoj banci.

List navodi da je ta banka vlasniku "Farmakoma" Miroslavu Bogićeviću, vlasniku "Interkomerca" Goranu Perčeviću, vlasniku "Beohemije" Željku Žuniću, kao i kompaniji "Simpo" na ime zajmova dala 8,2 milijarde dinara, koji su sada nenaplativi.

Nastavak na Beta...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.