Drašković: Svugde lopov do lopova

Izvor: B92, Beta, 28.Feb.2011, 01:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Drašković: Svugde lopov do lopova

Beograd -- Predsednik Srpskog pokreta obnove (SPO) Vuk Drašković smatra da je Srbiji potreban korenit zaokret u državnoj politici jer je stanje u zemlji daleko od dobrog.

Drašković je rekao da je stanje u državi daleko od dobrog, ali da para ima u budžetu, samo ih treba drugačije trošiti.

On kaže i da se država odnosi bahato i neodgovorno i "da je bilo dosta slava, akademija i pokaznih vežbi", istakavši da se treba okrenuti Srbiji kojoj je duša u nosu i centralnim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << strateškim projektima - ulaganjima u selo i infrastrukturu.

"Nije tačno da u budžetu nema novca. Ima, ali ga treba drukčije trošiti. U budžetu se mogu naći dve milijarde evra koje će se preusmeriti socijalno i egzistenicijano ugroženim građanima", naglasio je Drašković.

Odreći ćemo se ministarstva, ako treba

Lider SPO smatra da treba smeniti nesposobne i loše ministre i da, ako je Vlada glomazna, treba pokušati da se smanji. Sa sednice Glavnog odbora SPO, Drašković je poručio da je njegova stranka spremna da se odrekne ministarskog mesta u rekonstrukciji Vlade. "To je potpuno periferno i nije bitno, ako se to bude tražilo od SPO nećemo nijednog trenutka da se oko toga pogađamo", rekao je Drašković.

On je napomenuo da ogromna sredstva iz budžeta odnosi kriminal, a godišnje milijardu evra odlazi na "iluziju očuvanja suverniteta na Kosovu i Metohiji” i dodao da se u poslednjih 10 godina sistematski uništavao seljak, a energetski sektor "rasipao i razvlačio”.

"Kud god zagrebete, svuda nam je Kolubara. I svuda lopovi. A ti lopovi, ti miševi, izgrizli su naše snove, naše ideale za koje smo se borili od 1990. do 2000. godine”, ocenio je Drašković.

Drašković kaže da SPO neće dozvoliti da srž Miloševićevog režima koji se sada nalazi u opoziciji vrati Srbiju 20 godina unazad zbog, kako kaže, užasnih grešaka proevropske koalicije. On je kazao da je pred "vratima vlasti vojska obučena u lažne košulje Evrope”.

"U toj vojsci su perjanice nekadašnjeg Jula koje su izdale SPO, Đinđića i Koštunicu, srž Miloševićevog terorističkog poretka i tajkuni", rekao je Drašković i dodao da je u tim redovima koncentrisana ogromna volja da se iskoriste greške proevropske koalicije u Srbiji.

"Misle da ćemo ih dočekati na kolenima da zemlju povedu 20 godina unazad. To nećemo dozvoliti. SPO je spreman za borbu, a članstvo se priprema za moguće obračune svake vrste sa onima protiv kojih smo se već borili", istakao je Drašković.

"Zadatak Srpskog pokreta obnove je da izazove cunami koji će dovesti do temeljne rekonstrukcije državne strategije i politike", rekao je Drašković.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.