Dragi Lagardovoj: Hvala, ali ne

Izvor: B92, 03.Apr.2014, 20:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dragi Lagardovoj: Hvala, ali ne

Frankfurt -- Predsednik ECB Mario Dragi zahvalio je MMF na velikodušnim savetima na polju monetarne politike, navodeći da će ECB ipak reagovati prema sopstvenim procenama.

"Međunarodni monetarni fond je bio veoma velikodušan u predlozima šta treba, odnosno šta ne treba da uradimo. Veoma smo zahvalni na tome. Ipak, stavovi našeg upravnog odbora nešto su drugačiji", rekao je Dragi na konferenciji za štampu nakon sastanka Evropske centralne banke.

Dragi je istakao da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << MMF nema običaj da savetuje američkoj Upravi fedralnih rezervi šta da čini.

"Iskreno bih voleo da je MMF tako velikodušan i prema drugim monetarnim vlastima kao što je bio prema nama, kada je dao mišljenje dan pre sastanka monetarnog odbora ECB", rekao je Dragi.

Direktorka MMF-a Kristin Lagard je juče poručila da je "neophodno" da ECB snizi ključnu kamatnu stopu da bi odagnala strahove od deflacije u evrozoni.

ECB je danas zadržala ključnu stopu na nivou od 0,25 odsto, kao što se i očekivalo. Centralna banka je takođe zadržala marginalnu stopu kreditiranja od 0,75 odsto i stopu na depozite od nula odsto.

Retki su tržišni igrači koji su očekivali da ECB olabavi monetarnu politiku u 18 zemalja koje kao valutu koriste evro, uprkos zabrinjavajuće niskom nivou inflacije u monetarnoj uniji.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Sukob čelnika Evropske banke i MMF-a

Izvor: NoviMagazin.rs, 03.Apr.2014

Tenzije između dve vodeće globalne finansijske organizacije izbile su danas ponovo u javnost: predsednik Evropske centralne banke Mario Dragi odbacio je savet šefice Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) Kristin Lagard.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.