Doneta odluka o slobodnom uvozu nafte i derivata

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Dec.2010, 14:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Doneta odluka o slobodnom uvozu nafte i derivata

BEOGRAD -

Vlada Srbije donela je danas odluku o slobodnom uvozu nafte i naftnih derivata od 1. januara 2011. godine i odluku o slobodnom formiranju cene naftnih derivata na srpskom tržištu, izjavio je ministar rudarstva i energetike Petar Škundrić.

On je, na konferenciji za novinare u Vladi Srbije, rekao da bi ova istorijska odluka vlade trebalo da znači ne samo kvalitetnije snabdevanje, već i niže cene derivata u Srbiji.

Škundrić je rekao da očekuje da >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << će posle liberalizacije tržišta, cene naftnih derivata u Srbiji biti niže od sadašnjih cena i pozvao je sve naftne kompanije da pokažu konkurentnost i svoje mogućnosti.

Ministar je izrazio uverenje da će ta odluka uticati na ubrzanje modernizacije Naftne industrije Srbije (NIS) i izrazio očekivanje da će ta kompanija biti jedna od najkonkurentnijih.

Odgovarajući na pitanje o poskupljenju cena struje, Škundrić je rekao da vlada danas nije razmatrala to pitanje i da je donošenje takve odluke predmet dužih razmatranja.

On je istakao značaj cenovne liberalizacije u elektroenergetskom sektoru, ukazavaši da je Elektroprivreda Srbije (EPS) jedan od najvećih investitora u zemlji.

Ministar je naglasio da realizacija investicija u elektroenergetskom sektoru može pozitivno uticati na razvoj celokupne privrede Srbije.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.