Dojče telekom napušta Britaniju

Izvor: B92, 17.Apr.2012, 12:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dojče telekom napušta Britaniju

Frankfurt -- Dojče Telekom razmatra prodaju svojih filijala u Velikoj Britaniji i Holandiji iduće godine, piše Fajnenšal Tajms Dojčland.

Pozivajući se na izvore iz kompanije, taj poslovni list objavio je da je DT u prošlosti već razmišljao o prodaji tih firmi. Sada planira u 2013. ponovo razmotriti tu mogućnost, piše FTD.

Dojče Telekom traži način kako da sačuva svoju dividendu, dok ponovno ulaže u Sjedinjene Države nakon što je prošle godine propao sporazum >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vredan 39 milijardi dolara o prodaji njegove američke podružnice T-Mobile USA kompaniji AT & T.

Investicioni bankari u telekomunikacionom sektoru još prošle godine kazali su da bi nemačka telekomunikaciona kompanija mogla biti prisiljena da proda svoj udeo u najvećoj britanskoj mobilnoj kompaniji Everything Everywhere, zajedničkom ulaganju sa France Telecomom.

Dojče Telekom nije bio dostupan za komentar.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Dojče telekom napušta Britaniju

Izvor: Capital.ba, 17.Apr.2012

FRANKFURT, Dojče Telekom razmatra prodaju svojih filijala u Velikoj Britaniji i Holandiji iduće godine, piše Fajnenšal Tajms Dojčland. Pozivajući se na izvore iz kompanije, taj poslovni list objavio je da ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.