Dobit Agrobanke 11 miliona evra

Izvor: B92, 02.Maj.2011, 15:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dobit Agrobanke 11 miliona evra

Beograd -- Predsednik Izvršnog odbora (IO) Agrobanke Dušan Antonić kaže da je ta banka u 2010. ostvarila dobit od oko 11 miliona evra.

Antonić je istakao da će Agrobanka sa klijentima iz privrede, koji imaju problema u otplati, pojedinačno raditi reprograme kredita.

On je naveo i da ta banka neće raditi reprogram kredita građana jer najveći broj njih redovno otplaćuje svoje obaveze.

Banke u Srbiji su u 2010. ostvarile dobitak pre oporezivanja od 25,4 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << milijarde dinara, što je 27 odsto više nego u prethodnoj godini, objavila je ranije Narodna banka Srbije.

Broj banaka koji je poslovao sa gubitkom je u poslednjem kvartalu lane smanjen za jedan u odnosu na prethodni kvartal i na kraju 2010. iznosio je 11.

Prvih pet banaka po visini ostvarenog dobitka pre oporezivanja su Banka Inteza 8,5 milijardi dinara, AIK banka 6,2 milijarde, Unikredit banka 3,9 milijardi, Rajfajzen banka 2,9 milijardi i Komercijalna banka 2,8 milijardi.

Prvih pet banaka po visini gubitka su OTP banka - 2,5 milijarde dinara, Alfa banka - 1,7 milijardi, Kredi agrikol i Vojvodjanska banka sa po 1,1 milijardi i Findomestik banka 0,9 milijardi.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Pet miliona KM za „Nešković osiguranje“

Izvor: Blic, 03.Maj.2011, 01:20

BANJALUKA - Skoro sve osiguravajuće kuće u Republici Srpskoj ostvarile su dobit u 2010. godini, a rekorder u neto dobiti je, kako saznaje „EuroBlic“, „Nešković osiguranje“ sa oko pet miliona maraka...Iza ovog osiguravajućeg društva nalazi se „Drina osiguranje" sa nešto više od dva...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.