Izvor: B92, 27.Okt.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đelić: Ne očekujem sankcije
Beograd -- Ministar finansija u Vladi Srbije Božidar Đelić izjavio je da postoji mogućnost da zbog lošije saradnje s Haškim tribunalom dođe do poteškoća u bilateralnim odnosima sa SAD i Evropskom unijom. Đelić je, gostujući u emisiji "Utisak nedelje" na TV B92, rekao da ne očekuje bilo kakve sankcije jer "u Savetu bezbednosti nema takve snage, niti želje". "Pomoć SAD je vezana za punu saradnju s Tribunalom i ne bi me iznenadilo da, kada dođe vreme i ako se tu ništa ne promeni, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bude problema s tim bilateralnim aspektom pomoći SAD. Izvesno je da ovo nije bilo očekivano, u više navrata je jasno rečeno da tzv. komandna odgovornost neće biti osnov za nove optužnice. Ovo sada je moglo biti ispostavljeno, u smislu akcije, još pre dve ili tri godine i u tom smislu je to iznenađenje", kaže Đelić.





