Izvor: Blic, 25.Mar.2009, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đelić: Finansijska podrška EU za budžet Srbije
Evropska unija je odlučila da za finansijsku podršku budžetu Srbije izdvoji sredstva iz programa IPA za pripremu balkanskih zemalja za članstvo u EU, kao i iz fondova Unije za makrofinansijsku pomoć.
To je danas u Briselu izjavio potpredsednik srpske vlade Božidar Đelić, rekavši da mu je to saopštio evropski komesar za finansije Hoakin Almunija.
Đelić je objasnio da je, kad je reč o sredstvima iz programa IPA, u EU dogovoreno da se prvi put i privremeno omogući >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Srbiji da dobije i budžetsku podršku iz evropskih fondova.
Deo pretpristupnog programa IPA je za tu svrhu preinačen, isto kao što je postignuta i saglasnost da se pruži i makrofinansijska podrška srpskoj vladi.
Naknadno će biti utvrđena tačna visina ukupne potpore za poravnanje predviđenog manjka u srpskom budžetu zbog posledica globalne ekonomske krize.
Najavljeno je da će u aprilu u Beograd doći misija Generalnog direktorata za ekonomiju i finansije Evropske komisije da sa predstavnicima srpske vlade utvrdi sve pojedinosti okvira te podrške i visinu svote.
Ranije su evropski komesar za proširivanje Oli Ren i srpski zvaničnici nagoveštavali da bi iz programa IPA moglo biti odobreno 120 miliona evra, dok je za makrofinansijsku podršku EU potrebama srpske vlade spominjana znatno veća svota.
Đelić: Prvi put podrška EU budžetu Srbije
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Mar.2009
BRISEL - Evropska unija je odlučila da za finansijsku podršku budžetu Srbije izdvoji sredstva iz programa IPA za pripremu balkanskih zemalja za članstvo u EU, kao i iz fondova Unije za makrofinansijsku pomoć...To je danas u Briselu izjavio potpredsednik srpske vlade Božidar Đelić, rekavši da...











