Dividenda Dojče banke 0,75 €

Izvor: B92, 29.Jan.2014, 14:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dividenda Dojče banke 0,75 €

Berlin -- Dojče banka će predložiti da se u poslovnoj 2013. akcionarima isplate dividende 0,75 evra po deonici, jednake onima iz prethodne finansijske godine.

Grupacija je prošle godine ostvarila neto profit od 1,08 milijardi evra, u odnosu na 315 miliona evra iz prethodnih godinu dana, prenosi agencija Frans pres.

Banka je, međutim, razočarala investitore zabeleživši gubitak od 965 miliona evra u četvrtom kvartalu, kao rezultat jednokratnih troškova.

Izvršni direktori Dojče banke Jirgen Fičen i Anšu Jain oprezni su u pogledu prognoze za tekuću godinu, zbog brojnih izazova u vidu parničnih troškova i rasta investicija.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.