Izvor: Blic, 11.Nov.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Direktor 'Hisara' u pritvoru

Direktor 'Hisara' u pritvoru

PROKUPLJE - Zoran Marković, direktor kompanije 'Hisar' u Prokuplju, uhapšen je u nedelju ujutru na beogradskom aerodromu prilikom pokušaja da napusti zemlju i odleti za Kanadu. Markovića je uhapsila pogranična policija po nalogu SUP-a Prokuplje.

Istražni organi u Prokuplju, su juče oko 14 sati doneli rešenje o sprovođenju istrage i određivanju pritvora do 30 dana. Kako je povodom hapšenja Zorana Markovića, generalnog direktora >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 'Hisara' u Prokuplju, izjavio Dragan Grujić, načelnik prokupačke policije, postoji osnovana sumnja da je on u svojstvu direktora, od maja kada je imenovan odlukom Vlade Srbije, oštetio firmu za više od šest miliona dinara. Prema Grujićevim rečima, policija raspolaže informacijama da je Marković sklapanjem ugovora sa beogradskom firmom 'Areks' čiji je vlasnik Nebojša Mišić, oštetio 'Hisar' za više od pet miliona dinara.

Da bi smanjili troškove koje je direktor Marković pravio na račun 'Hisara', UO je pre dvadesetak dana doneo odluku da mu se platne kartice oduzmu i da platni nalozi 'Hisara', osim njegovog potpisa, moraju imati i potpis njegovog zamenika Nebojše Arsića. Nedelju dana nakon toga Zoran Marković je podneo ostavku na funkciju koja je trebalo da važi od 1. decembra.

Zoran Marković je na račun 'Hisara' trošio i kapom i šakom. Život na visokoj nozi ilustruju računi iz beogradskih hotela 'Hajat' i 'Interkontinental'. Samo na ime članarine za bazen iz 'Interkontinentala', 'Hisaru' je ispostavljen račun od 77.000 dinara. Jedan od ručkova u 'Hajatu' prokupačku firmu koštao je 44.000 dinara. U 'Hisar' su stizali i računi za kupovinu igračaka od po 25.000 dinara, četkica za zube od preko 10.000 dinara.

Zorana Markovića je javnost upamtila kao vlasnika i direktora 'Bel padžeta'. B. M.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.