Dinar jači za 0,33 odsto

Izvor: B92, Beta, 09.Jul.2009, 13:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinar jači za 0,33 odsto

Beograd -- Dinar je i danas ojačao prema evru 0,33 odsto i zvanični srednji kurs će biti 92,4959 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).

NBS od 25. februara nije kupovala niti prodavala devize ni dinare

Prema podacima NBS, evro vredi oko 31 paru manje nego juče kada je srednji kurs NBS 92,8084 dinara za evro.

NBS od 25. februara nije intervenisala na međubankarskom deviznom tržištu, na kojem se formira kurs dinara. Od početka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godine je na tom tržištu prodala 551,4 miliona evra, od čega 175,1 milion evra u februaru.

Dinar je ove godine bio najslabiji 28. januara, kada je kurs bio 96,34 dinara za evro.

Najjači je bio prvog radnog dana u godini, 5. januara, kada je srednji kurs bio 89,54 dinara za evro.

Devizni kurs se formira na medjubankarskom deviznom tržištu, a primenjuje se od 8.00 narednog radnog dana.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.