Izvor: B92, 09.Maj.2011, 12:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Delez "merka" srpske dobavljače
Beograd -- Predstavnici belgijske trgovinske kompanije Delez grupe posetiće sutra Srbiju kako bi proverili izvozni potencijal naših proizvođača.
Novi vlasnik trgovinskog lanca Maksi namerava da stekne uvid u kvalitete i mogućnosti srpskih proizvođača iz oblasti robe široke potrošnje, najavila je pomoćnica ministra poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede Ljiljana Stanković.
Ona je rekla da će se predstavnici te kompanije sastati sa proizvođačima iz Srbije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na „Mini sajmu nabavke" koji će biti održan sutra u Privrednoj komori Srbije.
Tokom sajma biće predstavljena ponuda domaće privrede u cilju izvoza i prodaje njihovih proizvoda u maloprodajnim objektima Delez grupe u Grčkoj, Rumuniji i Belgiji, objasnila je Stanković.
Delegaciju Delez grupe činiće 15 predstavnika koji dolaze iz Belgije, Grčke i Rumunije, a predvodi ih izvršni potpredsednik kompanije Kostantinos Maćeras, dodala je ona.
Prema njenim rečima, učešće na "Mini sajmu nabavke" potvrdilo je 70 domaćih proizvođača.
"Očekuju se konkretni rezultati u smislu zaključenja konkretnih izvoznih ugovora ili stvaranja osnove za dalje pregovore", kazala je Stanković.
Proizvođači su podeljeni u osam grupa, među kojima su oni koji proizvode ulje, brašno i testenine, sokove, žestoka pića, mineralnu vodu, zatim proizvodjači mesa i ribljih proizvoda, voća, povrća, mleka i mlečnih proizvoda, kao i proizvođači kućne hemije i papirne konfekcije.
Manifestaciju će otvoriti ministar poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede Dušan Petrović i predsednik PKS Miloš Bugarin.
Početkom marta ove godine Delez grupa kupila je srpski trgovinski lanac "Delta Maksi grupu" za 932,5 miliona evra, a u tu sumu su uključena i dugovanja od 300 miliona evra.



