Izvor: Capital.ba, 15.Okt.2008, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Deficit SAD premašio 454 milijarde dolara
VAŠINGTON, Deficit budžeta SAD skočio je na 454,8 milijardi dolara i dvostruko je veći od prošlogodišnjeg, upozoravaju ekonomisti. Glavni krivci za krizu američke ekonomije su propast tržišta nekretnina i nastojanja da se spriječi finansijski krah, što je podiglo državne rashode na najviši nivo u istoriji. Deficit za budžetsku 2008. godinu, koja je završena 30. septembra, više nego...
Povezane vesti
Deficit SAD-a 454 milijarde dolara
Izvor: EMportal, 15.Okt.2008
Deficit Saveznog budžeta SAD je skočio na 454,8 milijardi dolara pošto su propast tržišta nekretnina i nastojanja za sprečavanje finansijskog kraha podigli državne rashode na najviši nivo u istoriji.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Capital.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Capital.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.









