Cvetković: Pad BDP u 2009. od 3,5 odsto

Izvor: S media, 13.Maj.2011, 21:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cvetković: Pad BDP u 2009. od 3,5 odsto

Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković izjavio je danas da je Republički zavod za statistiku ponovo uradio procenu bruto domaćeg proizvoda (BDP) za 2009. godinu i utvrdio da je pad iznosio 3,5 odsto.

Cvetković je novinarima kazao da je utvrdjeno da je "grupa autora koja u tvrdila da je pad BDP-a 6,2 odsto pogrešno uzela deflatore i došla do pogrešne procene".

File: Ubrzati napredak u Srbiji

Barozo i File 19. maja u Beogradu
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<
Premijer je rekao da je o tome razgovara sa čelnicima Narodne banke Srbije i dodao da je ta situacija još jednom pokazala da bi trebalo verovati zvaničnim informacijama, a ne informacijama koje se radne na individualnoj osnovi.

Grupa ekonomskih stručnjaka prošle sedmice je iznela procenu da je pad BDP-a Srbije u 2009. godini bio 6,2 odsto, a ne 3,1 odsto kako je bila prva procena Republičkog zavoda za statistiku.

(Beta)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.