Izvor: B92, 26.Dec.2011, 17:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Cvetković: Nema plata bez doprinosa
Beograd -- Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković kaže da će se predloženim izmenama Zakona o poreskom postupku i poreskoj administraciji povećati poreska disciplina.
"Banke će dozvoljavati isplatu zarada samo uz ustavnovljeno plaćanje obaveza po osnovu poreza i dopirnosa za obavezno socijalno osiguranje", kazao je Cvetković.
Cvetković je kazao da će bankama za to biti obezbeđen poseban softver, dok će odgovornost za kontrolu i dalje biti na Poreskoj upravi. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Prema njegovim rečima, izmenama Zakon o poreskom postupku omogućiće se i objavljivanje obaveštenja o poreskim dužnicima na internet sajtu Poreske uprave.
"Predviđeno je i odlaganje plaćanje poreskog duga bez davanja obezbeđenja za male iznose duga, što će posebno biti pogodno za mala i srednja preduzeća", kazao je Cvetković.
Kako je dodao, predviđeno je i relaksiranje uslova za reprogram poreskih obaveza, naročito u postupku stečaja i restrukturiranja i uređivanje nadležnosti jedinica lokalne samouprave da vode drugostepeni postupak za sve izvorne javne prihode.






