Crnogorski pasoš samo za visokoškolovani kadar

Izvor: B92, 02.Dec.2020, 11:21

Crnogorski pasoš samo za visokoškolovani kadar

Mandatar za sastav nove crnogorske vlade Zdravko Krivokapić navodi da program ekonomskog državljanstva neće ostati na snazi.

U pitanju je program koji je stupio na snagu početkom prošle godine, a kako prenose crnogorski mediji, Krivokapić je poručio da će pažljivo kreirati listu deficitarnih zanimanja i krenuti u prekvalifikacije i školovanje kadrova prema realnim potrebama i projekcijama razvoja tržišta rada.

"Želimo da i postojeći program ekonomskog državljanstva >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << promenimo u program državljanstva za visokokvalifikovani kadar", kaže Krivokapić.

Dnevne novine prenose da bi eventualnim ukidanjem ovog projekta investitori mogli odustatiti od investicija, koje u najvećoj meri doprinose razvoju severa Crne Gore i obogaćivanju turističke ponude.

Time bi, dodaju, država mogla da ostane bez skoro 400 miliona evra.

Upravo toliko novca bi trebalo da bude uloženo u 14 projekata širom države, koji su bili kandidati za dobijanje ekonomskog državljanstva.

Vlada premijera Duška Markovića je za nepune dve godine na Listu razvojnih projekata koji konkurišu za dobijanje ekonomskog državljanstva Crne Gore uvrstila 14 projekata.

Reč je o gradnji turističkih kompleksa i hotela visoke kategorije.

Najviše projekata je na severu i to u Kolašinu sedam, Žabljaku tri i jedan u Mojkovicu. Po jedan projekat je planiran u Budvi, Tivtu i Čanju.

Nastavak na B92...






Povezane vesti

CRNA GORA UKIDA EKONOMSKA DRŽAVLJANSTVA Novi mandatar poslao je jutros jasnu poruku

Izvor: Blic, 02.Dec.2020

Mandatar za sastav nove vlade Zdravko Krivokapić u ekspozeu jasno navodi da program ekonomskog državljanstva, koji je stupio na snagu početkom prošle godine, neće ostati na snazi, prenose crnogorski mediji.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.