Izvor: Blic, 23.Apr.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Crna Gora čeka na JAT
Crna Gora čeka na JAT
PODGORICA - Još uvek nismo dobili stav JAT-a o tome da Vlada Crne Gore bude većinski vlasnik aerodroma u Tivtu i Podgorici. Ovih dana se dosta govori o tome da smo mi dobili neki odgovor od njih, ali to nije istina. Oni su probili sve moguće rokove jer je trebalo još davno da kažu svoje mišljenje, ali mi još uvek čekamo na njih - kaže Milovan Đuričković, pomoćnik ministra pomorstva i saobraćaja u Vladi Crne Gore.
Prema njegovim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rečima, vlade Srbije i Crne Gore treba da usaglase stavove o vlasništvu crnogorskih aerodroma.
Predsednik Avio-kompanije 'Montenegroerlajnz' Zoran Đurišić smatra da bi crnogorska vlada trebalo da preko Direkcije za nekretnine prikaže zemljište tih aerodroma kao crnogorsko, nakon čega bi se svojina dokazivala na sudu. Međutim, Đuričković ne deli njegovo mišljenje, već smatra da određivanje vlasništva aerodroma predstavlja ozbiljan posao koji treba raditi u skladu sa stavovima srpskog Ministarstva saobraćaja. R. G.












