Cepter dao ponudu za Institut Igalo

Izvor: B92, 01.Okt.2008, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cepter dao ponudu za Institut Igalo

Podgorica -- Do zatvaranja tendera za prodaju državnih 56,48% akcija Instituta Dr Simo Milošević iz Igala ponude su poslali Filip Cepter i austrijski biznismen Johan Krištif

Na prodaju je 19,19 odsto akcija Vlade, 23,65 odsto Fonda za razvoj, 10,23 odsto Fonda za zdravstvo i 3,4 odsto Zavoda za zapošljavanje

Kako je rečeno u Agenciji za prestrukturiranje privrede, ponude koje će biti otvorene danas, poslale su Cepterova švajcarska firma "Home Art and Sales >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Services" i austrijska "Krištof grupa".

Tendersku dokumentaciju za državni udeo u poznatom lečilištu otkupili su još beogradska "MK grupa" biznismena Miodraga Kostića, mađarski lanac hotela Danubius i grčko-arapski konzorcijum koji predvodi kompanija "SS Venture One Venčer van".

Prvobitni rok za dostavljanje ponuda produžen je za dva i po meseca, jer je tenderska komisija očekivala veće interesovanje investitora.

Institut iz Igala proteklu poslovnu godinu završio je sa nepunih 600 hiljada evra, uz prosečnu stopu zauzetosti kreveta od 39,4 odsto. Skoro polovina gostiju bila je iz Crne Gore, 12,8 odsto iz Norveške, deset odsto iz Srbije, 8,1 iz Danske i 4,7 odsto iz Rusije.

Republika Srbija vlasnik je 25,94 odsto kapitala Instituta, dok "ICN Farmasjutikls" Milana Panića poseduje 1,29 odsto kapitala, a ostatak je vlasništvo zaposlenih i građana Crne Gore.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.