Izvor: Blic, 31.Jul.2008, 15:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Cene više za šest odsto
Cene na malo roba i usluga u Srbiji u julu 2008. godine u proseku su više za 0,1 odsto u odnosu na prethodni mesec, saopštio je danas Republički zavod za statistiku.
U julu 2008.u odnosu na decembar prošle godine cene na malo su povećane za 6,2 odsto, dok su troškovi života u julu u odnosu na prethodni mesec u proseku niži za 1,1 odsto, a u odnosu na na decembar 2007. godinu veći za 5,8 odsto.
Razlika između indeksa cena na malo i indeksa troškova života je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << posledica različitog uticaja rasta cena pojedinih artikala na formiranje ovih indeksa, kaže se u saopštenju.
Cene poljoprivrednih proizvoda u julu 2008. godine u odnosu na prethodni mesec niže su za 13,7 odsto, cene industrijsko prehrambenih proizvoda u proseku su više za 0,5 odsto, cene industrijsko neprehrambenih proizvoda u proseku su više za 1,3 odsto, dok su cene usluga u proseku povećane za 0,1 odsto, dodaje se u saopštenju.














