Cene na malo veće za 0,4 odsto

Izvor: B92, 30.Jul.2010, 14:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cene na malo veće za 0,4 odsto

Beograd -- Inflacija u Srbiji u julu, merena indeksom cena na malo, bila je 0,4 odsto, saopštio je Republički zavod za statistiku.

U prvih sedam meseci ove godine inflacija je bila 5,6 odsto, a medjugodišnja inflacija u julu je dostigla sedam odsto.

Troškovi života u Srbiji u julu, u odnosu na prethodni mesec, su niži za 0,2 odsto, navedeno je u saopštenju.

Troškovi života u julu su, medjutim, u odnosu na isti mesec 2009. godine povećani >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za 4,4 odsto, a u odnosu na decembar 2009. godine za 3,7 procenata.

Razlika izmedju indeksa cena na malo i indeksa troškova života je posledica različitog uticaja rasta cena pojedinih artikala na formiranje ovih indeksa.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.