Izvor: B92, 12.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čelnici "Boinga" dolaze u Beograd
Čikago -- Čelnici američkog "Boinga" doputovaće 22. jula u Beograd.
U razgovorima sa predstavnicima vlade i našeg najvećeg avio prevoznika trebalo da bude postignut konačan dogovor oko buduće saradnje JAT Ervejza i ove američke kompanije. Ovu informaciju potvrdio je generalni konzul Srbije i Crne Gore u Čikagu Desko Nikitović.
"Dogovoreno je da će potpredsednik Boinga', zajedno sa direktorom ove kompanije za Evropu iz Amsterdama, 22. i 23. jula boraviti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Beogradu. Oni će imati razgovore o konačnom dogovoru između JAT-a i Boinga' i o otvaranju Boingovog' servisnog centra u Beogradu. To bi glavnom gradu otvorilo vrata da postane i kargo centar za avio-saobraćaj, ali bi značilo i otvaranje drugih mogućnosti, poput izgradnje nove piste i, eventualno, da taj region oko Surčina kasnije postane slobodna carinska zona", rekao je konzul Nikitović.
Po njegovim rečima, "Boing" neće sklapati ugovore sa SCG, odnosno sa JAT-om, dok naš avio-prevoznik ne reguliše svoj ugovor sa Air-busom.
Nikitović kaže da će se u Beogradu razgovarati i o paketu, u kome bi JAT dobio nekoliko Boinga, koje bi koristio za dugolinijski saobraćaj, i nekoliko manjih aviona, koji bi bili korišćeni za evropski saobraćaj. "Ti pregovori, za sada, teku dosta dobro, pogotovo jer je zainteresovan i Ilinois, pošto je baza Boinga' u Čikagu. Očekujemo da ćemo do kraja ovog meseca imati jasniju sliku koje su to poteškoće koje moramo zajednički da razrešimo", rekao je konzul Nikitović.







