Izvor: Blic, 06.Jun.2011, 21:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čačanska Fabrika čipsa na prodaju
ČAČAK - Stečajni upravnik "Slap grupe" ponudio je na prodaju Fabriku za preradu krompira u Čačku, koja je u stečaju od 26. oktobra prošle godine, kada su poverioci prijavili potraživanja od oko 15 miliona evra, a 116 radnika prešlo na spiskove nacionalne službe zapošljavanja.
Ovlašćeni sudski veštaci procenili su krajem maja da imovina fabrike vredi 4,76 miliona evra.
Ponude se prikupljaju do 6. jula, a kupcima su ponuđene tri potceline, koje sačinjavaju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << fabrika čipsa, pirea i snekova sa pratećom objektima, 3,8 hektara zemljišta i mašina sa opremom, po ceni od 4.22 miliona evra, 2,34 hektara neizgrađenog zemljišta u krugu fabrike po ceni od 468.000 evra i lokal od 44 kvadrata u Novom Beogradu za 79.200 evra.
Kupcima se na taj način, nudi potpuna proizvodnja, pošto fabrika u Čačku, koja se svrstavala u najakumulativnija u Čačku i okolini, može odmah da počne da radi.
Fabrika je osnovana 1971. godine i bila je u sastavu tadašnjeg PIK-a "Čačak", sve do privatizacije 2005.godine, kada je otkupom deonica od radnika, vlasnik postao Slaviša Purić iz Beograda.
Privredni sud u Beogradu doneo je 27. januara rešenje o bankrotstvu "Slap grupe"- fabrika Čačak, a najnovija odluka stečajnog upravnika otvara mogucnost da se prekinuta proizvodnja brzo obnovi.
Povezane vesti: Radnici Slap grupe optužili Dinkića da ih je slagao Radnici Čipsare najavili protest Fabrika čipsa ponovo radi Radnici Čipsare i Žitoprometa obustavili rad
Oglašena prodaja čačanske Fabrike čipsa
Izvor: Economy.rs, 07.Jun.2011, 00:57
Stečajni upravnik "Slap grupe" ponudio je danas na prodaju Fabriku za preradu krompira u Čačku, koja se nalazi u stečaju od 26. oktobra prošle godine, kada su poverioci prijavili potraživanja od oko 15 miliona evra, a 116 radnika prešlo na spiskove nacionalne službe zapošljavanja.










