Izvor: B92, 13.Jan.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brak Merkator-Delta, bez Agrokora

Ljubljana -- Početak udruživanja balkanskih trgovačko-prehrambenih preduzeća će biti povezivanje Merkatora i Delte, bez hrvatskog Agrokora.

Slovenački list Finance nezvanično saznaje da se za sada neće povezivati prehrambena preduzeća, koja su u vlasništvu Istrabenca i Delte, već samo trgovačka.

Hrvatski Agrokor, odnosno njegov trgovački lanac Konzum, za sada neće učestvovati u udruživanju, što potvrđuje i izjava generalnog direktora preduzeća Delta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << M Ivane Veselinović, koja je za Finance izjavila da Delta ne pregovara sa Agrokorom o zajedničkoj trgovačkoj mreži.

Bez obzira na to, u Agrokoru ostaju optimistični, a Agrokorova potpredsednica za strateška pitanja Ljerka Puljić za Finance kaže da je komunikacija u regiji dobra i da postoje inicijative za udruživanje i to na nivou razgovora.

Finance dodaju i da Agrokorovog Konzuma za sada neće biti u priči o udruživanju, jer je za to izgleda kriv spor između Ivice Todorića i Miroslava Miškovića.

Iduće sedmice će se Ivica Todorić i Miroslav Mišković u Sloveniji sresti sa Igorom Bavčarem, predsednikom uprave Istrabenca koji je i najveći vlasnik Merkatora, nezvanično saznaju Finance.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.