Bez radnika 40% bugarskih preduzeća

Izvor: B92, 02.Avg.2010, 10:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bez radnika 40% bugarskih preduzeća

Sofija -- U Bugarskoj je tokom 2008. godine bilo aktivno 271.272 firme, od kojih 111.918 nisu imale nijednog službenika, podaci su državnog Zavoda za statistiku.

Drugim rečima, te godine više od 40 odsto bugarskih firmi nisu imale zaposlene radnike, odnosno činili su ih samo vlasnici.

Od ukupnog broja registrovanih firmi u njih 38,8 procenata bilo je zaposleno od jednog do četiri radnika.

U grupi "10 i više zaposlenih" bilo je 10,6 odsto >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << aktivnih preduzeća koja su obezbeđivala posao za 74 procenata svih zaposlenih radnika u Bugarskoj.

Prema najnovijim statističkim pokazateljima, petina svih aktivnih kompanija tokom 2008. formirana je iste te godine. Najviše registrovanih preduzeća bilo je u sektoru "Trgovina, remont automobila i motocikala".

Statistika pokazuje da najduže traju preduzeća iz oblasti prerađivačke industrije, koja se i retko formiraju, dok se najbrže gase firme i agencije koje se bave prodajom nekretnina.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.