Beogradska berza: Slab promet, EP Entel dobitnik dana

Izvor: SEEbiz.eu, 28.Avg.2017, 15:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beogradska berza: Slab promet, EP Entel dobitnik dana

BEOGRAD - Početak sedmice doneo je izuzetno skromno trgovanje, uz neznatan oporavak tržišta akcija.

Ukupan promet u trgovanju iznosio je svega 8,1 milion RSD (67,9 hiljada EUR), dok je indeks BELEX15 ojačao 0,1% na 724,8 poena.

Najprometnija akcija bilo je zavisno preduzeće Energoprojekt holdinga (ENHL), EP Entel (EPEN), sa realizacijom od 1,9 miliona RSD uz rast cene od 8,5% na 15.000 RSD. Poslednji put na ovom nivou, akcije ove kompanije bile su u martu tekuće >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << godine, dok je intezivno trgovanje proteklih dana posledica očekivane ponude za preuzimanje od strane većinskog vlasnika Holdinga. Energoprojekt holding, pak, zabeležio je skromno trgovanje od 0,2 miliona RSD po prosečnoj ceni od 1.203 RSD, što je 1% niže u odnosu na petak.

Na aukcijskom tržištu trgovalo se i EP Opremom (ENOP) koja je ostala na nivou od 3.850 RSD uz realizaciju od 0,4 miliona RSD. Aerodrom "Nikola Tesla" (AERO) se takođe zadržao na nivou od 1.350 RSD uz promet od 1,7 miliona RSD. Ova kompanija je tokom vikenda izvestila da je u prvih sedam meseci zabeležila neto profit od 1,9 milijardi RSD što je 12% više u odnosu na uporedni period 2016. Naftna industrija Srbije (NIIS) se zadržala na nivou od 685 RSD uz realizaciju od 1,1 milion RSD, dok je Komercijalna banka (KMBN) blago porasla na 1.875 RSD uz promet od 0,8 miliona RSD. Jedinstvom iz Sevojna (JESV) se uz nešto niži promet trgovalo po nepromenjenoj ceni od 5.000 RSD, dok je Tehngas (TGAS) blago porastao na 11.150 RSD uz promet od 0,3 miliona RSD. Impol Seval (IMPL) je oslabio danas 1% na 4.000 RSD uz realizaciju od 0,3 miliona RSD, nakon što je kompanija prošle nedelje objavila veliki pad profitabilnosti za prvih šest meseci.

Državne obveznice danas nisu beležile promet.

Nastavak na SEEbiz.eu...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEbiz.eu. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEbiz.eu. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.