Izvor: B92, 16.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Begović: smena Pavlovića dobar potez
Beograd -- Boris Begović ocenjuje da je smena direktora Agencije za privatizaciju dobar potez Vlade Srbije.
"Pod njegovim rukovodstvom privatizacija je potpuno stala. Pavlović je stalno govorio o reviziji dosadašnje privatizacije i na taj način povećavao rizik kod potencijalnih investitora", kaže direktor Centra za liberalno-demokratske studije Beogović.
Na pitanje kakvu poruku šalje izvršna vlast kada samo posle par meseci od postavljanja smenjuje direktora >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Agencije za privatizaciju, Begović kaže: "Za mene ovo predstavlja popravljanje jedne velike štete. Ta se šteta ne može u potpunosti popraviti, ali svakako predstavlja pomak unapred. Očigledno je da oni politički motivi, koji su doveli do njegovog postavljanja, da više nemaju snagu koju su tada imali. Vidimo da su jednostavno ti politički motivi, koji su doveli i do postavljanja gospodina Maršićanina na mesto ministra za privatizaciju, sada već bivšeg, da oni više jednostavno ne drže vodu'. Bitnije je da se puni budžet i da se stabilizuju odnosi sa međunarodnim finansijskim institucijama, bitnije je da se ipak nastavi sa privatizacijom, a gospoda Maršićanin i Pavlović, očigledno, nisu ljudi koji se mogu snalaziti u takvom političkom okviru".










