Izvor: SEEbiz.eu, 16.Dec.2015, 09:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bank Austria ukida 80 poslovnica
BEČ - Austrijska podružnica UniCredit banke, Bank Austria, planira značajno smanjiti mrežu poslovnica u naredne tri godine.
Broj poslovnica past će sa 200 na 120. Razgovori sa radničkim vijećem treba da dovedu do sporazumnog rješenja za smanjenje broja zaposlenih. Točan popis rezova će ovisiti o napretku u reformama i pregovorima, navedeno je.
Na taj način, Banka udvostručava svoje mjere štednje u odnosu na prethodne najave. Do 2018. materijalni i kadrovski >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << troškovi bit će za 300 milijuna eura ili 18 posto niži nego 2014.
Nakon povlačenja opsežnih istočnoeuropskih ulaganja UniCredita iz Beča u Milan - direktno pod krov talijanske grupacije, odlučeno je da će Bank Austria zadržati svoje svoje poslovanje u Austriji i sama provesti mjere saniranja.
















