Izvor: Blic, 05.Nov.2008, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajatović: Moguće novo poskupljenje gasa

Preduzeće "Srbijagas", Ministarstvo rudarstva i energetike i Vlada Srbije traže način da ne bude daljeg poskupljenja gasa, "iako za to postoje razlozi", izjavio je u Paraćinu direktor "Srbijagasa" Dušan Bajatović.



"Iskreno se nadam da ćemo, a razgovaraćemo i sa ruskom stranom, naći dovoljno dobro rešenje da ne bude daljnjeg poskupljenja", rekao je Bajatović novinarima u folkoteci "Prestiž", gde je sa predsednikom SPS Ivicom Dačićem, bio gost na snimanju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << novogodišnjg programa jagodinske televizije Palma plus.

Bajatović je dodao da se radi na tome da se što manje opterete i građani i industrija, "da što manje osete i nedavno poskupljenje". Potrošeni gas ove zime naplatićemo kasnije, napomenuo je Bajatović i dodao da "ono što se mora platiti da se plati, a radićemo zajedno, da to što manje osetimo".

Srbija najviše gasa troši u periodu od oktobra do marta, a za ovu grejnu sezonu treba oko 2,2 milijarde kubnih metara tog energenta.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.