Izvor: B92, 17.Apr.2015, 13:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"BRIKS se mora otvoriti do jula"
BRIKS banka mora da bude otvorena pre samita grupe zemalja članica BRIKS-a u julu, izjavio je ruski ministar finansija, Anton Siluanov.
"Mi (Brazil, Rusija, Indija, Kina i Južnoafrička Republika- BRIKS) smo se tokom zajedničkog rada dogovorili o osnivanju BRIKS banke. Samit lidera država članica BRIKS-a će se održati od 9. do 10. jula, a banka mora da bude pokrenuta pre toga", rekao je Siluanov, a prenosi portal Sputnjik.
Države članice su novu razvojnu banku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << osnovale u junu 2014. u brazilskom gradu Fortalezi.
Grupa BRIKS, koja okuplja zemlje istaknutih rastućih privreda, osnovana je 2010. godine. Zemlje BRIKS-a čine oko 40 odsto svetskog stanovništva, sa ekonomijom od oko 16 biliona američkih dolara.
Rusija je preuzela predsedavanje BRIKS-om od Brazila početkom aprila ove godine.
Moskva će biti domaćin niz događaja, uključujući samit u gradu Ufa,zakazan za početak jula. Bottom of Form










