BIH: Kredit EBRD-a za depozite

Izvor: B92, 12.Jun.2009, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BIH: Kredit EBRD-a za depozite

Sarajevo -- Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) odobrila je Agenciji za osiguranje depozita BiH kredit od 50 miliona evra radi povećanja limita osiguranih depozita.

Limit će tako biti povećan sa trenutnih deset hiljada evra na planiranih 25 hiljada evra. Rok otplate kredita je 15 godina, počev od osme godine nakon njegovog potpisivanja.

Istovremeno, zamenik predsedavajućeg Veća ministara i ministar finansija i trezora BiH Dragan Vrankić sa EBRD pregovara >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << o zaključivanju ugovora o garancijama za pomenutu kreditnu liniju od EBRD-a i tim ugovorom BIH garantuje otplatu kredita.

Povećanje visine osiguranih depozita na 25 hiljada evra jedna je od predloženih mera iz nadležnosti Veća ministara u cilju ublažavanja posledica globalne ekonomske krize na ekonomiju BiH, i usmerena je na očuvanje stabilnosti bankarskog sektora.

Ministarstvo finansija i trezora BiH će ovih dana pokrenuti potrebne procedure za potpisivanje ugovora o kreditiranju s EBRD-om, saopštilo je to ministarstvo.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.