BG: Brzi odgovori i inkubatori

Izvor: B92, 20.Maj.2014, 13:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BG: Brzi odgovori i inkubatori

Beograd -- U Beogradu će u narednih nekoliko meseci biti osnovana kancelarija za brze odgovore, ali i biznis inkubatori koji će postojati za svaku od gradskih opština.

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali izjavio je da su ovo dva ključna projekta koja će biti prioritet gradskih vlasti u narednih nekoliko meseci.

Mali je dodao da će u kancelariji za brze odgovore svaki investitor na jednom mestu moći da dobije odgovor na sva pitanja koja se odnose na proedure, zakone, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nadležnosti, jednom recju na sva pitanja koja ga muče.

Kad je reč o biznis inkubatorima, gradonačelnik je najavio da će to biti mesto na kojem će preduzetnici i predstavnici malih i srednjih preduzeća moći da dobiju informacije o načinu vođenja posla, načinu na koji može da se osnuje preduzeće i druge stvari.

Ove mere, prema njegovim rečima, imaju cilj da povećaju zaposlenost na nivou glavnog grada. On je rekao da je tokom današnjeg sastanka sa privrednicima dogovoreno da za svaku narednu promenu propisa na nivou grada, a koja se tiče privrednih aktivnosti, prethodno bude konsultovana Privredna komora Beograda.

"Da bismo ubrzali pojedine aktivnosti, definisali smo radne grupe za gradjevinsku industriju, IT i turizam. Dogovorili smo se da se za četiri nedelje ponovo susretnemo i vidimo šta su radne grupe u medjuvremenu uradile", rekao je Mali.

On je rekao da će zvaničnici grada ubuduće promeniti politiku odnosa prema privrednicima, jer će Grad Beograd biti u službi privrednika, i donositi nove propise uz prethodnu konsultaciju sa privrednicima.

Tokom sastanka, Mali je najavio da će u narednih desetak dana biti imenovan i gradski arhitekta.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Mali:U svim opštinama biće formirani biznis inkubatori

Izvor: Studio B, 20.Maj.2014

Prioritet vlasti u Beogradu u narednom periodu biće otvaranje biznis inkubatora i osnivanje kancelarije za brze odgovore, najavio je gradonačelnik Beograda Siniša Mali. ..Mali je novinarima u Privrednoj komori Beograda nakon sastanka sa privrednicima Beograda o posledicama poplava i sanaciji štete...

Nastavak na Studio B...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.