Izvor: B92, Beta, 01.Avg.2009, 12:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Azotara pokreće proizvodnju
Pančevo -- Posle više od godinu dana HIP Azotara u Pančevu pokrenuće pogone u nedelju, izjavio je predsednik Samostalnog sindikata Azotare Milan Ivović.
On je kazao da će tada početi proizvodnja u pogonu amonijaka, a potom i u ostalim delovima fabrike.
"Očekujemo da bi tokom naredne nedelje taj pogon počne proizvodnju i da krajem nedelje, ako bude sve u redu, dobijemo prve količine amonijaka", rekao je Ivović.
Dodao je da su i ostali pogoni Azotare >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << remontovani i spremni da, po tehnološkom redu, počnu proizvodnju.
Proizvodnja u pančevačkoj Azotari obustavljena je pre više od godinu dana zbog velikih dugova tadašnjih vlasnika Srbijagasu.










