Izvor: B92, 11.Avg.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Autoput delimično deblokiran

Kuzmin -- Od 17 časova autoput prema Zagrebu delimično je deblokiran i tako će ostati do četvrtka, saznaje B92. Reč je o oslobađanju po jedne kolovozne trake u oba pravca, a razlog je gest dobre volje prema državnim institucijama u cilju rešavanja problema zaposlenih u poljoprivrednom dobru "Erdevik".

Predsednik sindikata poljoprivrednog preduzeća "Erdevik" Sava Ćosić rekao je da se delimičnom deblokadom, državnim institucijama pre svega republičkoj Vladi, ministarstvima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Višem trgovinskom sudu želi dati na vremenu kako bi što bolje i efikasnije rešili nastali spor oko dela imovine ovog preduzeća. Podsećamo, radnici "Erdevika" blokirali su autoput u utorak prošle nedelje optužujući vlasnika firme "Orač" Mileta Jerkovića da je nezakonito uzurpirao deo imovine njihovog preduzeća.

Vlasnik firme "Orač" iz Karađorđeva Mile Jerković u ponedeljak organizovao blokadu zgrade Skupštine opštine Šid, zahtevajući ostavku predsednika Izvršnog odbora Šida Željka Brestovačkog.

Prema njihovim navodima, Jerković je to izveo "sa dva traktora i nekoliko ljudi koje je doveo iz Bosne".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.