Izvor: Nezavisne Novine, 27.Sep.2014, 15:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Akcija dobrovoljnog davanja krvi
VIŠEGRAD - U Višegradu je organizovana akcija dobrovoljnog davanja krvi tokom koje su prikupljene 22 doze dragocjene tečnosti.
Šef Službe transfuzijske medicine iz Foče Senka Milić kaže da je akcija bila uspješna.
"Prikupili smo 22 doze krvi, a od toga dominira krvna grupa `A` što je i najčešća krvna grupa koja se koristi. Osim Višegrađana, u kciji su učestvovali i aktivi davalaca Banjaluke, Užica i Nikšića", rekla je Milićeva.
Ona je naglasila >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << da Višegrađani dobrovoljno daju najveći broj doza krvi za bolnicu Foča.
Predsjednik Društva dobrovoljnih davalaca krvi "Stara Hercegovina" iz Višegrada Pero Krstić zahvalio je sugrađanima što su i ovaj put pokazali humanost.
On je najavio da će za mjesec dana u Višegradu biti održana još jedna akcija dobrovoljnog davanja krvi.
Nastavak na Nezavisne Novine...





