Adria ervejz leti za Beograd posle 20 godina

Izvor: Vesti-online.com, 01.Mar.2010, 20:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Adria ervejz" leti za Beograd posle 20 godina

Slovenačka avio kompanija "Adrija ervejz" (Adria Airways) je u ponedeljak 1. marta 2010, posle 20 godina, uspostavila redovnu liniju Ljubljana-Beograd, na kojoj će avioni saobraćati svakog dana osim subote.

Najjeftinija karta u jednom smeru na toj liniji košta 120 evra, a povratna 185 evra, rekao je generalni direktor "Adrije ervejz" za Srbiju Orhan Hodžić, na konferenciji za novinare na aerodromu "Nikola Tesla", povodom sletanja prvog aviona u Beograd.

Prema planu >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << letenja, avioni će iz Ljubljane polaziti u 14 časova i sletati u Beograd u 15:05 časova, a povratak za Lubljanu je predviđen u 15:45 časova i dolazak u 16:50 časova.

Hodžić je kazao da slovenačka avio-kompanija planira da poveća broj letova u narednom periodu, kao i da su u toku pregovori sa "Jat ervejzom" o postizanju sporazuma o "kod šerletovima, odnosno preuzimanju putnika.

Državni sekretar za vazdušni saobraćaj Miodrag Miljković je rekao da će ta linija doprineti boljoj povezanosti Beograda i Ljubljane i da će od nje naročitu korist imati poslovni ljudi i turisti.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.