Izvor: S media, 21.Apr.2010, 19:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
160 miliona evra za pokriće deficita
Ministarka finansija Diana Dragutinović potpisala je danas sa tri komercijalne banke ugovore o kreditima, u iznosu od 160 miliona evra, za pokrivanje deficita budžeta, saopšteno je iz Ministarstva finansija.
Ugovori su potpisani sa Marfin bankom, koja je državi Srbiji odobrila kredit od 100 miliona evra, sa Erste bankom koja je odobrila 40 miliona evra kredita i sa Vojvodjanskom bankom ugovor vredan 20 miliona evra.
Krediti su odobreni na pet godina, a sredstva >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << će biti vraćana u 48 jednakih rata i uz jednogodišnji grejs period, navodi se u saopštenju i dodaje da su kamate koje su te banke odobrile državi najpovoljnije na tržištu u ovom trenutku.
Kamatna stopa kod Erste banke iznosi jednomesečni euribor plus 4,25 odsto na godišnjem nivou, dok kod Marfin banke i Vojvodjanske banke iznosi jednomesečni euribor plus 4,35 odsto.
Potpisivanje tih ugovora u skladu je sa Zakonom o budžetu za 2010. godinu.
Ugovori o kreditu potpisani su na osnovu Zakona o zaduživanju Republike Srbije kod Erste GCIB Fajnans I. B.V. Amsterdam, sa Erste bankom iz Novog Sada kao agentom, Marfin bankom iz Beograda i Vojvodjanskom bankom iz Novog Sada, koji je Skupština Srbije usvojila 26. marta 2010. godine.










