Izvor: S media, 06.Jul.2011, 08:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zašto je EPS kupio akcije "Politike"?
Elektroprivreda Srbije uložila je pet miliona evra u dokapitalizaciju "Politike A. D." i tako postala vlasnik 15 odsto akcija.
Pare za dokapitalizaciju dala je Vlada Srbije. Krajnji cilj je da država otkupi akcije nemačkog partnera i istisne strano vlasništvo iz "Politika novine i magazini".
Elektroprivreda Srbije uložila je pet miliona evra u dokapitalizaciju "Politike A. D.", saznaje P r e s s u vrhu Vlade Srbije!
Na taj način >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << EPS postaje vlasnik 15 odsto akcija ovog preduzeća, koje je ravnopravni partner nemačke firme "WAZ" u vlasništvu nad kompanijom "Politika novine i magazini".
Cvetković izbegava savetnike
U Elektroprivredi Srbije, koja i sama ima ozbiljne poteškoće u poslovanju, niko nije želeo da objasni ko je doneo odluku o ovoj investiciji, niti odakle su izdvojena sredstva za dokapitalizaciju "Politike A. D.".
NIS zainteresovan za TE-TO Novi Sad
- U toku je zakonom predviđena procedura da se, na osnovu odluka Upravnog odbora EPS-a i drugih državnih organa, sprovede kupovina akcija "Politike A. D." - štur je bio odgovor PR-a EPS-a Momčila Cebalovića.
Direktor firme "Politika A. D." Zoran Vasić juče nije hteo da potvrdi, ali ni demantuje proces dokapitalizacije u ovom preduzeću. Direktor firme "Politika novine i magazini" Srđan Janićijević, međutim, potvrdio je najnovije informacije.
On je rekao da se nada da će dokapitalizacijom "Politike A. D." biti otvoren put za nove investicije u zajedničko preduzeće srpskog i nemačkog partnera.
Vlada kupila limuzine za članove OEBS
- Čuo sam da "Politika A. D."dobija dodatni kapital kroz dokapitalizaciju. Međutim, to nema nikavog direktnog operativnog uticaja na poslovanje firme koju ja predstavljam. Posredno može imati uticaja što ćemo dobiti solventnijeg partnera koji će investirati u zajedničko preduzeće - kaže Srđan Janićijević.
Glavni i odgovorni urednik lista "Politika" Ljiljana Smajlović tvrdi da investicija javnog preduzeća EPS u "Politiku A. D." neće uticati na vlasničku strukturu kompanije "Politika novine i magazini".
- Znam da je EPS ušao sa nekim kapitalom u "Politiku A. D.", ali o detaljima ne znam ništa jer je moj posao isključivo uređivačka politika lista - napomenula je Smajlovićka.
(S media)








