Izvor: B92, 03.Jul.2014, 17:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Uvažićemo reklamacije Paraćinaca"
Paraćin -- Oko 20 hiljada domaćinstava oslobođeno je plaćanja struje za maj, ali u EPS-u priznaju da nisu obuhvaćeni svi oštećeni i da je bilo nenamernih grešaka.
Kriterijumi po kojima su neki građani oslobođeni plaćanja majskog računa su jasni, poručuju iz EPS-a, i građani imaju pravo na reklamaciju, pa će računi i brojila žitlja Paraćina i drugih gradova Srbije biti detaljno provereni..
"Trenutno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << proveravamo stanje na terenu, propusta je verovatno bilo, ali svima koji imaju opravdanu reklamaciju, uvažićemo istu", kaže za B92 Željko Marković, direktor EPS snabdevanja.
Kao što je B92 već pisao, uprkos obećanju EPS-a da građani kojima su bile poplavljene kuće neće dobiti majske račune za struju, žitelji Paraćina su ih ipak dobili. Građani apeluju na nadležne da im omoguće popust, jer im je svaka vrsta pomoći dobrodošla.
"Mi živimo od moje porodične penzije, deca ne rade, a imamo i dva mala deteta. Ja ću čim primim penziju da platim dug i to je to. Nemamo ništa, sve nam je uništeno, ali struju moramo da platimo", kaže Snežana Jošić iz Vrapčana.
I ostali žitelji ovog kraja koji je u Paraćinu najviše stradao u majskim poplavama nezadovoljni su zbog računa za struju. Majski nisu umanjeni, a strahuju i od potrošnje u junu jer su u mnogim kućama radili kaloriferi kako bi se zidovi što pre osušili.
"Došli su prvog, popisali stanje, stigli su računi. Ja nisam u mogućnosti da platim i nisam platila. Da li će oni da pomognu ili neće to mi ne znamo", kaže jedna žiteljka Vrapčana.
"Trebalo bi bar ova dva meseca da bude jegftinija struja, jer mnogo se pere, mnogo se radi. Bar dva meseca da bude popust", dodaje druga.
"PTT je poslao račun za telefon i dali su umanjenje 50 odsto. EPS je to isto trebalo da uradi", kaže jedan meštanin.
Prvi čovek Paraćina Saša Paunović kaže da lokalna samouprava nije mogla da utiče na politiku poslovanja EPS-a. Ako je za utehu, iz opštine obećavaju da će poplavljena domaćinstva osloboditi plaćanja vode i iznošenja smeća za period od šest meseci. Tvrde i da će to obećanje sprovesti.












