Pogrešno očitavanje uvećalo račune

Izvor: RTS, 28.Jan.2014, 00:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pogrešno očitavanje uvećalo račune

Do sada ispravljena 31.000 računa za struju. Reklamacije produžene do nedelje. Prvi čovek EPS-a kaže da problema ima u organizavciji rada pojedinih distribucija i zato traži ličnu odgovornest. Račune su uglavnom uvećale greške u čitanju brojila, ali veliki broj građana se žalio i na slab napon struje.

Zbog propusta u decembarskim računima za struju direktor EPS-a Alekandar Obradović najavljuje smene >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u elektrodistribucijama. Poručuje da iz EPS-a nikada nije bilo naređenja da se naplati i jedan kilovat koji nije isporučen. Problema je kaže, ima u organizavciji rada pojedinih distribucija i zato traži ličnu odgovornost.

Rok za reklamacije produžen je do kraja sedmice pa će distribucije raditi i u nedelju. Prvi čovek EPS-a sa direktorom beogradske distribucije proveravao je rad šalterskih službi.

"Dupliran je broj šaltera tako da smatramo da više greške neće biti", kaže Zoran Rajović, direktor distribucije Beograd. Na šalteru se čeka desetak minuta. 

Od direktora EPS-a nezadovoljni građani tražili su i konkretna objašnjenja. Račune su uglavnom uvećale greške u čitanju brojila, ali veliki broj se žali i na slab napon struje.

"Ono što mogu da kažem kao odgovorna osoba je da iz EPS-a nikada nije stigao nalog da se naduvaju računi i da se naplati nešto što nije isporučeno", rekao je Obradović.

U EPS-a dematuju spekulacije da menjaju napon i da kvalitet struje utiče na visinu računa.

Željko Marković, direktor "EPS Snabdevanje i distribucija" kaže da postoje delovi gde je napon niži.

"Ali kad je niži napon niža je i snaga uređaja tako da će on potrošiti energije da bi zagrejao nešto ili recimo vodu u bojleru isto onoliko koliko mu treba i da je napon viši samo će to stvarno trajati duže vreme", objasnio je Marković.

Do sada su uvažene ispravke oko 31.000 decembarskih računa, što je 6.000 više od uobičajenih mesečnih reklamacija. Najviše propusta ima na području distribucija Beograd i Jugoistok - Niš.

"Ne želim da elektrodistribucije, to jest pojedini njihovi direktori ukaljaju vredan rad što je urađen u EPS-u poslednjih godina. Obećavam da ću sutra na sastanku direktora distribucija predložiti konkretne ljude za smenu", kaže Obradović.

Svima koji su platili račun a utvrdi se da je bilo propusta u obračunu, novac će biti vraćen ili prebačen za sledeći mesec.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Ne odustajte: Žalba na uvećan račun moguća do kraja nedelje

Izvor: Vesti-online.com, 28.Jan.2014

Decembarske račune su uglavnom uvećale greške u čitanju brojila, kažu nadležni. Rok za reklamacije računa je do kraja nedelje a distribucije će raditi i u nedelju. Do sada je ispravljena 31.000 računa za struju. Prvi čovek EPS-a najavio smene u elektrodistribucijama...Zbog propusta u decembarskim...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.